آقاى كروبى، آن بسيجى كه هشت سال جنگيد بزرگ شده دوره شاه بود. ربطي به دوران امام! نداشت

شيخ مهدي كروبي بار ديگر مورد حمله سگان ولايت واقع شد . امروز 8 تير ماه 89 در دانشگاه شريف عده اي از اوباش بسيجي به او حمله كردند و شيخ در پيامي پس از اين واقعه در خصوص سير نزولي بسيج گفته است :

«بسیار متاسفم بسیجی که در زمان امام ۸ سال در جبهه ها جنگید و از کشور دفاع کرد، کارش به جایی رسیده است که در دانشگاه ها با دانشگاهایان برخورد میکند، در مساجد مردم را کتک بزنند، در رای گیری ها تقلب، در خیابان ها به کشتار مردم، در ۱۴ خرداد جلوگیری از سخنرانی نوه امام، حمله به خانه، دفاتر و مساجد مراجع و در بسیاری جاهای دیگر اقداماتی که نام و یاد بسیج را لکه دار کرده اند.»

تنها جهت ياد آوري به تاريخ بايد گفت آن لشگري از وطن دوستان با گرايشات مختلف فكري و اعتقادي كه در زمان جنگ ايران و عراق و در صيانت از مام ميهن به جبهه ها رفتند و در قالب بسيج و بصورت داوطلبانه تن به خطر دادند، آن دليران وطن ، آنها بزرگ شده هاي دوران طاغوت بودند. دوره شاه. دوره آنكه . . .

و اين حكومت چه كرده است؟

Advertisements

6 Responses to “آقاى كروبى، آن بسيجى كه هشت سال جنگيد بزرگ شده دوره شاه بود. ربطي به دوران امام! نداشت”

 1. حکومت شاهنشاهی اسلامی بر قرار شد. زمان شاه یک شاه داشتیم حالا ۲۰شاه داریم. اشتباهات شاه اصلاح شد. شاه به‌ اندازه کافی‌ خشونت نمیکرد. از لات‌ها به اندازه بهینه استفاده نمیکرد. و هویت ما را اینگونه هدف قرار نمیداد. از همه تجارب تاریخ استفاده شد از جمله تجارب حسن صباح.

  از کوزه همان تراود که در اوست.

  .جنبش اصلاح طلبی همان مشرطه خواهی اسلامی است. یعنی‌ محدود کردن قدرت شاه اسلامی. مشروطه خواهی‌ دوباره با شکست روبرو شد. باید دوباره از اول شروع کرد یعنی‌ از ۱۰۰ سال پیش. نتیجه ۱۰۰ سال مبارزه بر باد رفت اینبار استبداد قدرت بیشتر دارد استبداد روحانی هم شده است. به دو‌ر تاج عمامه بسته اند

 2. خوب شد شاه رفت چون 1 مالیاقتشو نداشتیم 2 فهمیدیم اسلام چیه و آخوند کیه و یکبار برای همیشه اسلام رو گذاشتیم کنار

 3. آقا یا خانم گرامی
  شما که امام را با علامت تعجب به کار می بری؛ به یک چیزی معتقد هستی احتمالا. آن چیز چیست؟ جنبش سبز؟ دموکراسی؟ آیا این علامت تعجب با دموکراسی و انسان گرایی هم سو و هم راستا است؟
  از صفحه تان اینگونه بر می آید که «سبز» باشید. برایتا آرزوی موفقیت دارم ولی فکر نمی کنی کسانی باشند که هم فکر شما باشند و امام را بدون علامت تعجب دوست داشته باشند؟
  فارغ از هر گونه تعلق خاطری، روشن است که خواست واقعی مردم، هر چه که باشد محقق می شود. آنچه که من و شما باید یاد بگیریم، احترام گذاشتن است. پلورالیسم یا تکثرگرایی می دانی چیست؟ دموکراسی می دانی چیست؟ یعنی هر کس عقیده خود را داشته باشد.
  مساله ای نیست؛ شما علامت تعجب بگذار و ارزش های عده ای از همفکرانت را به سخره بگیر. آیا این حق را به من هم می دهی مقابل نام خودت، پدرت یا شاهت علامت تعجب بگذارم؟
  ببین دوست عزیز؛ ایراد ما از همان ابتدا این بوده که همه چیز را سریع و یکباره می خواهیم. الان ما در اینجای راه هستیم و خیلی از مردم همین ها را پذیرفته اند. تغییر یکباره اشتباه ترین کار است؛ این حرف من نیست. متخصصان علوم سیاسی می گویند. تا به حال از حمام رفته ای جلوی باد کولر؟ خواهر یا برادر گرامی این کار تغییر یکباره است و غلط است. به همین سادگی. اگر مردم عین تو فکر می کنند که حتما به نتیجه خواهید رسید و اگر بعضی مثل تو فکر نمی کنند، بدان که با علامت تعجب همراه تو نمی شوند. باید به حرفشان گوش بدهی و بر اشتراک ها تاکید کنی.
  ما برای وصل کردن آمدیم……

 4. هر روز بیشتر از روز قبل به این عقیده راسختر می گردم که قشر بالاترنشین اصولا به دمکراسی و آزادی اعتقادی ندارند ، بلکه برای عقده باز کردن می نویسند ، طعنه می زنند ، تهمت می زنند ، از دروغ ابایی ندارمد و به هیچ وجه اهل تحلیل نیستند .
  نمی دانم با چه معیاری من رزمنده را که دوران جوانیم را در حکومت پهلوی گذرانده و فرق هر از بر نمی دادستم و با امام و اندیشه های او زنده شده ام ، شاگرد مدرسه ی محمد رضا می دانید ؟ عزیزان من چگونه اعلیحضرت همایونی مرا تربیت کرد که راه گلویش را بگیرم ؟
  بیائید منطقی فکر کنید ، آری به قول تاجزاده ی عزیز ماجوانان پنجاه وهفتی با همه ی تلاشهای صادقانه ای که داشته ایم در رسیدن به نقطه ی کنونی خطاهای بسیار کرده ایم و بدین جهت از نسل نوتقاضای بخشش داریم . اما این بدان معنا نیست که بر همه ی زحمات نسل خویش خط بطلان می کشیم .
  من به عنوان یک ایرانی با صدای بلند اعلام می کنم هرگز برای یک لحظه هم از برچیدن حکومت استبداد سلطنتی احساس ندامت ندارم که هیچ به آن افتخار هم می کنم . آری من با اذعان به خطاهای نابخشودنی بی هیچ ترسی و با سربلندی میگویم نسل ما ، مملکت ما با امام زنده شد . به صراحت با پذیرش آنکه آن پیر فرزانه از اشتباه مصون نبوده بیان می کنم که انقلاب ما ، به رهبری او به ایران و ایرانی هویتی جدید و مایه ی مباهات داد.
  اگر امروز به 25 خرداد ، روز قدس ، 18 تیر ، عاشورای 88 و 13 آّبان و امثال آن فخر می فروشیم به خاطر تربیت جوانانی است که در همین جمهوری اسلامی رشد یافته اند و با چشمانی اشکبار می گویند : خمینی کجایی ، موسوی تنها شده .ندا ، سهراب ، اشکان و… در دامن کدام رژیم تربیت شده اند ؟ آیا مادران سهراب وندا از گذشته ی خویش اعلام برائت کرده اند ؟ آیا پدران روح الامینی و کامرانی و جوادی فر و حتی پوراندرجانی از آنچه در این سی سال کرده اند اظهار ندامت نموده اند ؟
  آری من به نسل جوان کشورم که برای رهایی از ستم حاکمانی که اینک به جای تاج شاهی ، عمامه بر سر دارند به خود می بالم ، اما هرگز رشادتهای نسل خویش را برای نیل به استقلال و آزادی از یاد نخواهم برد و همچنان در برابر عظمت روح بلندشان سر تعظیم فرود خواهم آورد .
  عزیزان کمی بیندیشید ، هیچ عاقلی به دست خویش آتش به خرمن و داشته هایش نمیزند . یک روز به موسوی و کروبی ، روز دیگر به مهاجرانی و کدیور می تازید . لختی به جرس و لحظه ای کلمه را از جرگه ی یاران خویش می رانید . درست که هیچ کس خالی از خطا نیست ، اما شما در کدام نقطه نشسته اید که همه را به چوب جفا می زنید ، آنچنان که گویی فرشته ی مقرب درگه حقید و از هر گونه خبطی مصون ، این است معنی تحمل مخالف ؟ این است مدینه ی فاضله ی متصف به صفت سکولار و لائیک ؟
  چرا شمایان که از حکومت سکولار و لائیسم میگویید ، همه گونه حقی دارید ولی آنکه نگاهی مغایر حضرات دارد با شدیدترین وجه ممکن منکوب می کنید ؟ چرا گمان می کنید نسل سرد و گرم چشیده ی ما که با آزمون و خطا امروز هم می داند چه نمی خواهد و هم می داند چه می خواهد ، کمتر از چند جوان ناپخته ی مجاهد در فضای مجازی برای پیروزی این جنبش حق اظهار نظر دارند ؟ آیا نبوی ، رمضان زاده ، تاجزاده ، عرب سرخی ، میر دامادی ، آرمین ، صفایی فراهانی و … همسالان در بند ما نیستند که اکنون چون شیر در مقابل دیکتاتوری ولایت فقیه ایستاده اند ؟ آیا همین کروبی با این همه فشار و هجمه چون کوه در برابر جبر جباران نایستاده است ؟ آیا موسوی با آن همه عشق به امام با کمال تواضع نفرمود که مردم بین بد و بدتر در پی انتخاب بد بودند ؟ در باره ی این جمله چقدر فکر کرده اید ؟ آیا اعتراف همراه با شرم و وقار را در آن نمی بینید ؟
  صبر و استقامت تا صبح ظفر

 5. آقای کروبی
  این بسیجیان، دنباله همان حزب الهی هایی هستند که در زمان «حضرت امام» جنابعالی به احزاب، روزنامه ها، فعالان سیاسی، زنان و دانشجویان حمله میکردند و آنها را مضروب و مجروح میکردند و حتی بقتل میرساندند. جنابعالی گویا از خواب اصحاب کهف بیدار شده اید که اینطوری صحبت میکنید. ظاهرا تا زمانی که شما را در ساخت قدرت راه میدادند و خودتان مشغول دزدی و غارت مردم بودید از این صحبتها نمیکردید و قلب نازکتان از دیدن آنهمه شقاوت و توحش بر سر ایرانیان آزرده نمیشد و تازگیها روح حساسی پیدا کرده اید. محض اطلاع جنابعالی، این فجایع ۳۰ سال است که ادامه داشته اند.

Trackbacks

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: